Intensywne kolory w salonie?

O salonie zwykle mówi się, że powinien być raczej miejscem przeznaczonym do odpoczynku, czasem nawet spania oraz oczywiście przyjmowania gości i że właśnie ze względu na te funkcje powinien być on zawsze utrzymany w jasnych, stonowanych barwach, które nie będą zbytnio absorbowały uwagi. Nie jest to jednak konieczne, jeśli w naszym salonie nikt nie śpi, wykorzystywany jest raczej rzadko i raczej jedynie wtedy, kiedy przychodzą święta lub odwiedzają nas z jakiejś okazji goście. W takich wypadkach nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować na ścianach mocne akcenty.

Jakie kolory pasują do salonów?

Jeśli marzy nam się intensywny kolor w salonie, możemy decydować się w zasadzie na wszystko. Jednak zdecydowanie lepiej będą się prezentować odcienie pomarańczy, czerwieni, bordo i różu czy fioletu niż zielenie i błękity czy żółcie. Powód jest prosty – są one tak intensywne, że po prostu rażą w oczy. Ceglane kolory prezentują się również o wiele dostojniej i można doskonale je zakomponować na zasadzie kontrastu – z jasną okładziną kamienną czy fototapetą. Można je uzupełnić cegłami lub czymkolwiek, co wpadnie nam do głowy.

Najlepsze meble do takich pomieszczeń

Bezwzględnie trzeba pamiętać przy takich pomieszczeniach, żeby nie łączyć tych samych kolorów w przypadku mebli oraz ścian. Przy intensywnych barwach ścian dobrze sprawdzą się klasyczne, białe stoły i krzesła oraz kanapy w stonowanych kolorach, ale pasujących do koloru przewodniego. Można jakimś drobiazgiem nawiązać do trzeciego, zbliżonego koloru i wykorzystać go w dodatkach dla zróżnicowania całej kompozycji.

2 komentarze

  1. Właśnie zabieramy się z mężem za remont i na ściany wybraliśmy taki ceglany kolor plus cegły. Będzie super!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *