Na jakie kolory malować ściany w tym roku?

Trendy w aranżacji mieszkań zmieniają się bardzo dynamicznie – niemal tak dynamicznie, jak mody i trendy obowiązujące w modzie. Chociaż dzisiaj w zasadzie panuje dowolność w stosowanych kolorach, to jednak można zainspirować się kilkoma ciekawymi pomysłami na nowe wnętrze. Ten rok jest zdecydowanym krokiem w stronę powrotu do natury i chociaż tym stwierdzeniu nie ma nic nowego ani odkrywczego, ponieważ takie momenty w historii już się zdarzały, to dzisiaj warto poświęcić chwilę na sprawdzenie, co jest modne.

Powroty do zieleni

Jednym z najmodniejszych połączeń kolorystycznych w tym sezonie będzie zieleń oraz brązy, beże, biele i złoto, mające charakteryzować drzewo. Połączenie drzewa oraz zieleni będzie najmodniejsze w większych pokojach oraz na większych przestrzeniach – na przykład w salonie. Zieleń nie tyko uspokaja, ale również relaksuje, wraca nam siły, sprawia, że czujemy się młodziej oraz mamy więcej energii. Dzięki wielu odcieniom można stworzyć zarówno pomieszczenie w stylu romantycznym (pastelowe odcienie), śródziemnomorskim (mocne i raczej ciemne odcienie, jak khaki i oliwka), a nawet art. deco, który idealne współgra z kolorem szmaragdowym.

Szarości i fiolety

Każdy z producentów farb szuka swojego najbardziej inspirującego koloru na dany okres. W przypadku mieszkań są to przede wszystkim szarości, a dokładniej mówiąc kolor denim – odcień między szarością a błękitem, niezwykle uniwersalny i nadający się do naprawdę różnych przestrzeni. Innym kolorem, który ma się stać hitem tego sezonu, jest fiolet. Jest on wyrafinowany, ale raczej ciężki i ciemny, więc nadaje się jedynie do dużych powierzchni i to również bez nadużywania go.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *