Styl etno wraca do łask

Tego stylu nie było w meblarstwie od ładnego kawałka czasu i wreszcie powraca w swojej najlepszej odsłonie. Wracają kolory, ale przede wszystkim dominujące i wprawiające w oszołomienie bogactwo wzorów i delikatnych deseni, połączonych z mocnymi barwami. Łączenie ich ze sobą jest dzisiaj obowiązkiem każdego, kto pragnie mieć nowocześnie wykończone mieszkanie.

W jakich miejscach możemy się go spodziewać?

Styl etno może być dostępny dosłownie wszędzie. Doskonale sprawdzi się zarówno w salonie, gdzie do tej pory królowały skórzane kanapy oraz materiałowe sofy oraz eleganckie fotele. Dzisiaj w tych miejscach możemy spokojnie zastosować kanapy w różnorodne wzory etniczne. Można w ten sam sposób zaakcentować również ściany albo zainwestować w dodatki – poduszki na krzesłach, obrus czy cokolwiek, co kojarzy się nam z tym stylem.

Najlepsza będzie sypialnia

Ten styl najlepiej nadaje się jednak do sypialni, gdzie w skrajnych przypadkach możemy w stylu etno zrobić wszystko – zastosować odpowiednią tapetę, nasze łóżko przykryć wzorzystą kapą, dodać w podobnym stylu, ale w innych odcieniach – poduszki. Możemy w to wszystko wkomponować kolorowe fotele, krzesła, pufy, dywany – połączenie wielobarwnej i nieco egzotycznej przewagi będzie doskonale harmonizować z elementami – meblami w jednolitych, ale mocnych barwach. Dzięki temu zyskanie oryginalne wnętrze, którego ciepłoty z pewnością każdy wam pozazdrości. Elementy etno można wprowadzać zasadzie w całym domu – oczywiście zachowując odpowiedni umiar. Sypialnia jest jakby poza tym wszystkim, ponieważ to wasza najbardziej intymna przestrzeń, tam obowiązują inne prawa.

2 komentarze

  1. Widziałem kiedyś wnętrze zrobione w ten sposób, tylko, że to była jakaś stylizowana restauracja. Ale wnętrze miała urocze.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *