W jaki sposób zaaranżować mikroskopijny balkon?

Mieszkanie w blokach wiąże się z wieloma wyrzeczeniami; nie zawsze posiadamy odpowiedni metraż, aby w sprytny sposób pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Nie mamy też własnego ogrodu i większość z nas właśnie nad tym ubolewa najbardziej. Część mieszkań, szczególnie tych ze starego budownictwa, oferuje mikroskopijne balkony. Na szczęście taką niewielką przestrzeń również można zaprojektować tak, by służyła do czegoś więcej, niż tylko do wyjścia na papierosa.

W jaki sposób przygotować balkon?

Koniecznie trzeba o niego w pierwszej kolejności zadbać i wyrzucić wszystkie gromadzone tam przez lata przedmioty. Jeżeli wcześniej o niego nie zadbaliśmy i w dalszym ciągu jest jedynie wylany betonem, trzeba położyć płytki, które zdecydowanie poprawią i estetykę, i funkcjonalność. Przy kupowaniu płytek warto pamiętać o ich wielkości – do małych powierzchni najlepiej nadadzą się takie o jak najmniejszych rozmiarach – duże są zarezerwowane do wielkopowierzchniowych płaszczyzn. Możemy się w takim miejscu pokusić nawet o mozaikę.

Czas na meble

Zwykle w takich miejscach nie mamy zbyt wielkiego wyboru, bo miejsce ściśle nas ogranicza. Warto jednak zainwestować w dwa niewielkie krzesełka i stolik, na którym zmieszczą się dwie filiżanki kawy. Dobrym pomysłem może być także postawienie tam kolorowego fotela wraz z narzutą i mini-stolikiem na ulubioną książkę i kubek z herbatą. Naturalnie na barierce balkonu możemy posadzić kwiaty, które sprawią, że zakątek stanie się naszym zielonym azylem.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *