W jaki sposób zadbać o balkon w bloku?

Balkony to w niektórych przypadkach jedyna możliwość na wyjście na zewnątrz bez konieczności wychodzenia z mieszkania. Nawet takie malutkie miejsca, mające zaledwie kilka metrów kwadratowych można zaaranżować w taki sposób, że będą twoim ulubionym miejscem na wypoczynek każdego dnia, kiedy wrócisz z pracy.

Jak powinna wyglądać przestrzeń naszego balkonu?

Przede wszystkim musi być tam czysto i schludnie i trzeba o tym koniecznie pamiętać i koniecznie dbać o tę jedną rzecz. Płytki lub panele wykonane z wodoodpornego tworzywa będą idealnie pasowały właśnie do takiej powierzchni. Warto mieć tam też to, co lubisz – jeśli nie masz możliwości trzymać gdzie indziej na przykład swojego roweru, balkon można w sprytny sposób zaaranżować na miejsce postojowe właśnie da niego.

Meble na balkon – czym się kierować podczas wyboru?

Meble na balkon powinny być przede wszystkim funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości. Świetnie sprawdzą się meble wykonane z tworzywa sztucznego. Warto inwestować w jasne kolory, które sprawią, że będzie tam jasna i przytulnie. Można skorzystać także z kolorowych poduszek lub kolorowych puf.  Można umieścić na balkonie sporo kwiatów, kwitnących przez cały sezon – zdecydowanie dodadzą uroku. Na niewielkich powierzchniach powinniśmy unikać ciemnych kolorów, ponieważ odbijają światło i mocniej nagrzewają powierzchnie. Umiar i minimalizm będą najlepszymi wskazówkami dla aranżowania przestrzeni balkonu, która może stać się w prosty sposób naszym ulubionym miejscem.

2 komentarze

  1. Lubię praktyczne rozwiązania – zawsze trzymam na balkonie rower, zaś żona – kwiaty. Efekt jest nawet całkiem niezły.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *